קוסטה ריקה מידע חיוני

Home/קוסטה ריקה טיול מושלם/קוסטה ריקה מידע חיוני
קוסטה ריקה מידע חיוני 2017-04-08T05:34:40+00:00

קוסטה ריקה מידע חיוני למטייל

קוסטה ריקה היא מדינה בטוחה לתיירים ולמטיילים, אך  כמו בכל מדינה אחרת בעולם כדאי לדעת כמה דברים חיונים ושימושים שיוכלו להקל עליכם במהלך הטיול בקוסטה ריקה.החלטנו לעשות סדר בדברים ולרכז לכם את המידע השימושי והחיוני ביותר לפני הנסיעה לקוסטה ריקה ,במהלך הטיול וגם עזיבה בשדה התעופה( מס יציאה מקוסטה ריקה 29$ , שיש לשלם וחשוב לדעת) המידע מעודכן לשנת 2015

 1.דרכון במהלך הטיול – אין צורך להסתובב עם הדרכון כל הזמן, יצאתם לטיול יומי, אטרקציה וכו' השאירו את הדרכון במלון וקחו עותק שהדפסתם מבעוד מועד שיהיה לצידכם על כל צרה שלא תבוא.

2.  לבוש והתנהגות בקוסטה ריקה – אל תלבשו תכשיטים בולטים ויקרים, אין צורך להתבלט , קוסטה ריקה היא יעד מדהים לצילום, במידה ואתם מטיילים עם מצלמה גדולה ומרשימה שימרו אותה קרוב אליכם, הדבר תקף במיוחד לסאו חוזה, בשוווקים MERACDO CENTRAL עדיף אפילו לצלם עם הטלפון או אם ברשותכם מצלמה קטנה ופשוטה השתמשו בה.

בתוככי סאן חוזה יש לעיתים צפיפות גדולה ולכן לא חסרים כייסים, לבשו את התרמיל על הבטן והכי חשוב תמיד תשארו על השבילים הראשיים, ולא לפחד יש כמות גדולה של שוטרים ובגדול האווירה די בטוחה.

3. נסיעה ברכב – המנעו מנסיעה בלילה , ברוב הכבישים בלילה אין פנסי רחוב, יש המון בורות וכן גם סוסים ופרות ברחובות ואפילו רוכבי אופניים ללא אורות. חניה בלילה אך ורק במקומות מוארים, לעיתים נהוג לתת למישהו 100 colones (מטבע מקומי) שישים עין על הרכב ומנסיון זה עוזר וכמובן כבדו את חוקי התנועה, קנס על מהירות בקוסטה ריקה עלול להיות יקר מאוד(  עוד מידע על השכרת רכב וטיפים לנהיגה בקוסטה ריקה   )

 4. אוטובוס בקוסטה ריקה – במידה ויש לך תרמיל כבד תוודא שרק אתה שם אותו בתא המטען ,או השאר עם התיקים עד שנהג עושה זאת ועולה גם הוא לאוטובוס, שמת מטען מעל הראש באוטובוס, שים לב למטען, היו מקרים בהם המטען נגנב הישר מעל הנוסע.

5. מוניות בקוסטה ריקה – מונית משדה התעופה למלון עם ההגעה לקוסטה ריקה היא דרך מאוד נוחה וקלילה במידה ולא שכרתם רכב ביום הראשון, ברגע שעברתם את הבידוק ויצאתם מהשדה החוצה יקפצו עליכם נהגי מוניות , לרוב הם מורשים אך לפעמים לא, לכן לקחת אך ורק מונית מורשה, בדרך כלל תראו את הלוגו עם המשולש הצהוב והמונית היא בצבע אדום כתום, לא בטוחים? שניה לפני שאתם יוצאים מהשדה בצד שמאל יש מעין דלפק מוניות מורשה, הבחור יעזור לכם עם המונית, עליתם למונית בדקו אם יש מונה, אם אין לסגור מחיר מראש! לא להמתין על להגעה ליעד, לא כולם עובדים עם מונה.

לעיתים נהג המונית ישאל על המלון או אם תשאלו אתם הוא יכול להגיד לכם שאין מקום במלון הספציפי , לא להאמין מכיוון שנהגי מוניות לעיתים מקבלים עמלה ממלונות מסויימים, לנוחיותכם הוספנו תמונות המראות לכם את הלוגו וסוגי המוניות המורשים בקוסטה ריקה, אפילו הוספנו את מדי הנהג.

taxi_costarica_sanjose
זיהוי מוניות קוסטה ריקה

taxi costa rica

6.  כסף ובנקים בקוסטה ריקה – תמיד מומלץ לשלם בכסף המקומי בחנויות מקומיות ושווקים, בבתי מלון רוב המחירים והתשלום יהיה בדולרים וזכרו במידה ושילמתם בדולרים בחנות, סופר וכו' את העודף תקבלו בכסף מקומי בלבד.

המנעו ממשיכת כסף בשדה התעופה, העמלה על משיכה בכספומטים של שדה התעופה היא גבוהה מאוד, המתינו עד שתגיעו ליעד הראשון ומשכו מכל כספומט רגיל, רוב הכספומטים שייכים לבנק של קוסטה ריקה (Banco de costa rica) וניתן להוציא כסף מקומי או דולרים.

 בנק קוסטה ריקה
בנק קוסטה ריקה

מעוניינים להוציא כסף בתוך הבנק? וודאו שברשותכם דרכון, לא ניתן למשוך כסף ללא תעודה מזהה בבנקים בקוסטה ריקה.

7. תחבורה מפות והתמצאות בקוסטה ריקה – בתוככי קוסטה ריקה תוכלו להשתמש בתחבורה ציבורית כגון אוטובוסים, מוניות  ואפילו סירות במידה ותרצו להגיע לדוגמא לפארק הלאומי קורקובדו או לפארק הלאומי טורטוגוורו, בנוסף יש  הסעות פרטיות המשמשות להעברות בין מקומות ואטרקציות בקוסטה ריקה כולל פנמה ונוסף ומידה ותרצו לקצר זמנים תוכלו לעשות שימוש באחד מחברות הטיסה הפנימיות בקוסטה ריקה. בכדי לעשות סדר בדברים ריכזנו כמה קישורים עם מידע ספציפי לגבי תחבורה והעברות

* רכב קוסטה ריקה – בעקרון בעזרת רכב שכור ניתן להגיע כמעט לכל מקום בקוסטה ריקה למעט מספר מקומות שחובה שימוש במעבר בסירה לדוגמא Tortuguero ומקומות שאליהם אנחנו ממליצים לנסוע ברכב שכור אך ורק בעונה היבשה לדוגמא DRAKE BAY או CARATE שמצריכים מעבר של נהרות. לקחתם רכב שכור אל תוותרו על GPS , קוסטה ריקה לרוב זמינה ברשת הGPS והמפות מעודכנות במידה סבירה בהחלט, בכל מקרה אנחנו ממליצים בחום להשתמש בנוסף במפת נייר עדכנית ועדיף מידה עם קנה מידה קטן במיוחד למקומות שפחות מסומנים במפה, מניסיון אנחנו אומרים לא להסתמך רק על GPS, תנסו תמיד לסמוך על החושים, קרה לנו יותר מפעם אחת שהGPS הטעה אותנו או איבד קליטה והתברברנו יותר משעה במעגלים או במקרה אחר בירידה מרכס הר געש סמכנו יותר מדי על הGPS וביצענו פניה לא נכונה וכתוצאה מכך מצאנו את עצמנו תקועים בבוץ עם דרך שנגמרת בתהום ( אין סיבה להלחץ זה מקרה שקרה באיזור נידח יחסית).

נסיעה ברכב בקוסטה ריקה
נסיעה ברכב בקוסטה ריקה

במידה וזו הפעם הראשונה שלכם בקוסטה ריקה המנעו מנסיעה בלילה, תמיד תעשו חישוב נכון של מרחק בקוסטה ריקה, יש יעד מסויים שאתם יודעים שלפי המפה ולפי הGPS הוא לוקח 3 שעות ברכב, הוסיפו 25 דקות נוספות, מזג אוויר ותנאי כביש קשים יאריכו את הדרך וזה תקף בעיקר מחוץ לערים הגדולות, קוסטה ריקה מאוד מערבית והכבישים המהירים בתוככי קוסטה ריקה מאוד נוחים ובטוחים לנסיעה, טיפ נוסף וחשוב לא לשכוח להשאיר איתכם מספר מטבעות, ביציאה וכניסה לערים הגדולות יש כבישי אגרה ולרוב תשלמו במעברים, הכינו מבעוד מועד כסף מטבעות.

** בכדי להשאר מעודכנים בכל הקשור לקוסטה ריקה אתם מוזמנים להכנס לדף הפייסבוק שלנו שמעודכן על בסיס יומי וכולל לעיתים קרובות דילים ומבצעים לקוסטה ריקה בכל הקשור ללינה, אטרקציות והעברות. 

[vivafbcomment]